Czerwiec bogaty – w szkolenia i warsztaty

Mijający czerwiec w LGD „Wadoviana” obfitował w różnorodne szkolenia i warsztaty, dedykowane zarówno przedsiębiorcom, jak i mieszkańcom regionu. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności i wymiany doświadczeń.

W ramach operacji własnej pn. „Centrum wsparcia dla społeczności lokalnej” przeprowadzono:

Konsultacje:

 • Konsultacje prawne i księgowe: Dla tych, którzy potrzebowali fachowej porady, LGD „Wadoviana” zorganizowała indywidualne konsultacje z prawnikiem i księgowym. Była to świetna okazja, aby rozwiać wątpliwości i uzyskać pomoc w kwestiach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Szkolenia:

 • Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu: W dzisiejszym zabieganym świecie dbanie o zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne. Szkolenie z przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu pomogło uczestnikom rozpoznawać sygnały ostrzegawcze stresu i wypalenia, a także nauczyło ich skutecznych technik radzenia sobie z nimi.
 • Emocje – Kod Emocji: Podczas tego szkolenia uczestnicy zgłębili tajniki ludzkich emocji, poznając swoje emocjonalne blokady i techniki ich uwolnienia. Była to cenna lekcja self-coachingu, która może pomóc w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i budowaniu lepszych relacji z innymi.
 • Prowadzenie dokumentacji: Temat często spędzający sen z powiek wielu przedsiębiorców. Szkolenie z prowadzenia dokumentacji pomogło uczestnikom uporządkować ten obszar, poznać zasady archiwizacji i sprawozdawczości, a także ułatwić im rozliczanie się z urzędami.
 • Facebook i media społecznościowe: W dobie cyfryzacji umiejętność poruszania się w mediach społecznościowych jest kluczowa dla rozwoju każdej firmy. Szkolenie z Facebooka i mediów społecznościowych wyposażyło uczestników w praktyczne narzędzia do tworzenia angażujących treści, budowania społeczności i zwiększania zasięgu swoich działań.
 • Excel dla początkujących: Podstawowe umiejętności arkusz kalkulacyjnych to must-have dla każdego. Szkolenie z Excela dla początkujących pomogło uczestnikom opanować podstawowe funkcje programu i wykorzystać go do codziennych zadań.
 • Wystąpienia publiczne i prezentacje: Efektywne komunikowanie się jest niezwykle ważne w życiu zawodowym i prywatnym. Szkolenie z wystąpień publicznych i prezentacji nauczyło uczestników jak pokonać tremę, mówić pewnie i klarownie, a także tworzyć angażujące prezentacje.

Warsztaty:

 • Cukiernicze: Dla miłośników słodkości warsztaty cukiernicze były prawdziwą gratką. Uczestnicy nauczyli się piec ciasta, torty i inne pyszne desery, a także poznali tajniki dekorowania wypieków.
 • Florystyczne: Kwiaty to doskonały sposób na wyrażenie emocji i ozdobienie każdego wnętrza. Warsztaty florystyczne pomogły uczestnikom poznać podstawy tworzenia bukietów, kompozycji kwiatowych i dekoracji okolicznościowych.
 • Kulinarne: Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy zgłębili tajniki kuchni regionalnej i nauczyli się przygotowywać tradycyjne potrawy. Była to doskonała okazja do poznania nowych smaków i aromatów.
 • Makijażu estradowego/scenicznego/biznesowego: Makijaż potrafi podkreślić urodę i nadać pewności siebie. Warsztaty makijażu estradowego/scenicznego/biznesowego nauczyły uczestników jak dobrać odpowiedni makijaż do okazji, podkreślić swoje atuty i zatuszować niedoskonałości.

Wszystkie szkolenia i warsztaty w LGD „Wadoviana” były bezpłatne i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020.

Skip to content