Konferencja podsumowująca działalność Stowarzyszenia LGD „Wadoviana”

Jak co dwa lata, zgodnie z harmonogramem planu komunikacji, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” w dn. 15.12.2022r. zorganizowało konferencję podsumowującą swoje działania.

Jako, iż mamy grudzień, całość konferencji przebiegła w świątecznej atmosferze. Po przywitaniu gości przez Prezes Dorotę Balak, głos zabrała Agnieszka Ogiegło-Kaczyńska Kierownik Biura LGD, która zaprezentowała wykonanie budżetu Lokalnej Strategii na lata 2014-2020.

Kolejno prezentację zrealizowanych działań przez LGD „Wadoviana” przedstawiła Prezes Dorota Balak, m.in.: szkoleń, projektów współpracy, operacji własnych, udziału w różnego rodzaju wydarzeniach/akcjach charytatywnych, organizacji „Biesiady Wadowickiej”, organizacji cykli koncertów „Muzyczne Wadowice”, pozyskiwanych dodatkowych środków dla LGD, uzyskanych wyróżnieniach dla LGD.

Po przedstawieniu obu prezentacji głos zabrali goście: Wojciech Polak – Zastępca Burmistrza Andrychowa oraz Joanna Esveld – Kierownik Referatu Spraw Społecznych, którzy złożyli życzenia oraz przekazali słowa uznania dla LGD.

Słowa uznania należały się również wszystkim członkom z Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich, którzy prężnie współpracują z LGD „Wadoviana”, dlatego też każde z Kół na swoje ręce otrzymało podziękowanie od Zarządu, Kierownika oraz Pracowników LGD.

Następnie Koła wzięły udział w konkursie na „Najsmaczniejszą nalewkę”, III miejsce zajęło KGW Klecza „Zarąbianki”, II miejsce zajęło KGW Wysoka „Wysoczanki” oraz pierwsze miejsce powędrowało do KGiGW Babica.

W międzyczasie uczestników konferencji odwiedził gość specjalny z Laponii, który przygotował małe upominki dla wszystkich.

Podczas konferencji miało również miejsce krótkie przedstawienie niektórych projektów, zrealizowanych przez Beneficjentów z pozyskanych środków, dzięki LGD „Wadoviana”.

O świąteczną atmosferę zadbała niezastąpiona kapela Okovita, która zawsze towarzyszy nam podczas ważnych wydarzeń. Dzień ten uświetnił również występ Orkiestry dętej OSP Chocznia.

Na sam koniec zabrał głos Rafał Stuglik, Radny Województwa Małopolskiego, który również złożył życzenia wszystkim uczestnikom oraz przekazał gratulacje na ręce Pani Prezes dla całego LGD „Wadoviana”, za skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych na organizację ciekawych wydarzeń dla mieszkańców.

Dziękujemy również, za piękne życzenia i wyrazy uznania za działalność dla społeczności lokalnej przesłane przez Łukasza Kmitę, Wojewodę Małopolski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń oraz Gospodarzy Wiejskich za przygotowanie przepysznych świątecznych potraw, zaprezentowanie rękodzieł oraz za wspólnie spędzony czas w ostatnich latach.

Szczególne podziękowanie i wyrazy uznania dla Pań z KGW Chocznia za przygotowanie sali, pięknych dekoracji na Nasze spotkanie oraz uczniów CKZiU nr 1 w Wadowicach wraz z opiekunem Patrykiem Kurkiem za obsługę kelnerską.

Podziękowania składamy również na ręce Naszych sponsorów i darczyńców, którzy ufundowali nagrody i podziękowania (przepyszne ciasta, soki, napoje, bony podarunkowe oraz pozostałe słodkości), które zostały przekazane podczas konferencji.

Na koniec dziękujemy Gminie Andrychów oraz Gminie Wadowice za dobrą współpracę w ubiegłych latach, możliwość pozyskiwania dodatkowych środków oraz za pozyskane przez LGD wsparcie finansowe na organizację części konferencji LGD „Wadoviana” z Gminy Wadowice.

Skip to content