Drewniane altany wraz z mapą czekają już na rowerzystów

Na terenie LGD „Wadoviana” na rowerzystów czeka już 6 drewnianych altan wraz z mapami, koszami na śmieci i stojakami na rowery,

które powstały w ramach projektu współpracy pomiędzy czterema LGDami – „Rowerowe podróże od Podbabiogórza przez Wadovianę, Dolinę Karpia do Doliny Soły”. Projekt ten realizowany był pomiędzy LGD „Podbabiogórze”, która była koordynatorem projektu, LGD „Wadoviana”, LGD „Dolina Karpia” oraz LGD „Dolina Soły”. W ramach tego przedsięwzięcia powstało łącznie 36 miejsc przyjaznych rowerzystom (w tym 6 na terenie LGD „Wadoviana” – Jaroszowice, Gorzeń Górny, Chocznia, Andrychów x2 oraz Rzyki), opracowano i wydano łącznie 4 000 sztuk map dla każdego obszaru LGD z zaznaczonymi szlakami rowerowymi, ścieżkami przyrodniczymi, szlakami turystycznymi.

Aktualnie na obszarze LGD „Dolina Soły” trwają jeszcze prace nad stworzeniem dwóch altan i trzech pum trucków.

Stowarzyszenie LGD „Wadoviana” serdeczne dziękuje partnerom za udział w projekcie i owocną współpracę. Mamy nadzieję, iż „Miejsca przyjazne rowerzystom” posłużą na długie lata i będą chętnie odwiedzane przez rowerzystów i nie tylko.

Skip to content